Dlaczego odrzucono Twój wniosek o pożyczkę?

05 luty 2018

Zdarza się, że potrzebujesz gotówki- najlepiej szybko, bez formalności. Musisz akurat kupić lodówkę, ponieważ stara się zepsuła lub wybierasz się na uroczystość rodzinną, więc chciałbyś kupić jakiś prezent, odpowiednio się ubrać, albo musisz zapłacić rachunki, a w tym miesiącu miałeś już nieprzewidziane wydatki, które wyczyściły Twój portfel lub konto. Decydujesz się na szybką pożyczkę gotówkową w jednej z instytucji pozabankowych, składasz wniosek przez internet- jest to dla Ciebie szybsze rozwiązanie, wszystko załatwiasz nie wychodząc z domu- akurat jest brzydka pogoda, ogarnęło Cię lenistwo, albo nie masz czasu po pracy na chodzenie i szukanie biur kredytowych. Wolisz na kanapie, przed TV wypełnić formularz o pożyczkę i poczekać na odpowiedź. Wydaje Ci się, że wszystko pójdzie dobrze...i dostajesz odmowę.

Dlaczego?

Wielu z Was zdarzyło się na pewno złożyć wniosek o pożyczkę, czy to przez internet czy przez telefon lub za pośrednictwem agenta i niestety otrzymać decyzje negatywną. Zastanawialiście się wówczas dlaczego tak się stało. Jakie są najczęstsze przyczyny odrzucania wniosków pożyczkowych? Główną przyczyną odrzucania wniosków pożyczkowych jest zdolność kredytowa na niższą kwotę lub jej brak. Nieregularne dochody lub ich brak, nadmierne zadłużenie, wpisy w rejestrach dłużników mogą wiązać się z decyzją odmowną. Pożyczkodawcy weryfikują czy spłacamy regularnie nasze zobowiązania, czy nie mamy ich za dużo, co może skutkować kłopotami przy spłacie kolejnej pożyczki, weryfikują również nasze źródło dochodów. Przed wypełnieniem wniosku pożyczkowego sprawdźcie czy pożyczkodawca akceptuje Wasze źródło dochodu. Czy jesteście zatrudnieni wymagany okres czasu- niektóre firmy pożyczkowe wymagają np. zatrudnienia min. 1 m-c u danego pracodawcy lub prowadzenia działalności gospodarczej przez min. 3 m-ce. Jeśli na stronie internetowej pożyczkodawcy Wasze źródło nie widnieje jako akceptowane, ale nie jest również określone jako nieakceptowane- skontaktujcie się z pożyczkodawcą, aby ustalić czy Wasz dochód jest akceptowany, czy też dyskwalifikuje Was z ubiegania się o pożyczkę. Kolejnym kryterium na które powinniśmy zwrócić uwagę jest wiek. Pożyczkodawcy zazwyczaj informują o akceptowanym przez nich przedziale wiekowym. Przed złożeniem wniosku sprawdźcie czy mieścicie się w widełkach wiekowych firmy pożyczkowej w innym przypadku Wasz wniosek będzie z automatu odrzucony. Instytucje pozabankowe określają również inne kryteria, które powinniśmy spełnić, aby ubiegać się o pożyczkę- polskie obywatelstwo, aktywny numer telefonu.

Poprawny nr telefonu jest niezwykle istotny, bowiem większość firm pożyczkowych informuje Klientów za pośrednictwem wiadomości sms o swojej decyzji. Zazwyczaj również po wydaniu decyzji pożyczkodawca próbuje się z nami skontaktować telefonicznie, aby poinformować o sposobie realizacji pożyczki, potwierdzić podstawowe dane. Jeśli mimo podejmowanych prób, kontakt z nami nie dojdzie do skutku pożyczkodawca będzie zmuszony nasz wniosek odrzucić. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na nr telefonu, który podajemy- ważne aby należał do nas, nie było w nim błędów, w innym wypadku możemy mieć problem ze sfinalizowaniem pożyczki. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają też podania numeru konta bankowego- nie jest to stała praktyka, jednak jeśli już podajemy nr konta, czy to ze względu na wymogi pożyczkodawcy, czy dlatego, że zdecydowaliśmy się na odbiór pożyczki poprzez przelew na konto- pamiętajmy aby zweryfikować jego poprawność. Jeśli otrzymamy pożyczkę, a pieniądze zostaną przelane na błędny numer konta, zablokujemy sobie możliwość ponownego wnioskowania do czasu zwrotu pożyczki do pożyczkodawcy. Pamiętajmy, aby sprawdzić wszystkie dane wpisywane do formularza, wszelkie literówki mogą utrudnić pożyczkodawcy naszą weryfikację, a tym samym doprowadzić do odrzucenia wniosku. Pamiętajmy, aby podawać dane prawdziwe, bowiem pożyczkodawcy mają swoje sposoby na weryfikacje czy to zatrudnienia- nawet jeśli nie jest wymagany żaden dokument potwierdzający dochód, czy też weryfikację naszej tożsamości. Podając nieprawdziwe dane tracimy możliwość ubiegania się o pożyczkę u danego pożyczkodawcy również w przyszłości.

Sprawdź trzy razy zanim wyślesz

Zanim złożycie wniosek, przeczytajcie informacje od pożyczkodawcy- na stronie internetowej zazwyczaj podane są podstawowe wymogi, które należy spełnić, aby ubiegać się o pożyczkę- wymagany wiek pożyczkobiorcy, akceptowane i nieakceptowane źródła dochodów, sprawdzane bazy zewnętrzne. Jeśli nie jesteście pewni czy Wasze źródło dochodów będzie uznane przez firmę pożyczkową, Wasza sytuacja zawodowa jest skomplikowana, macie inne wątpliwości – przed złożeniem wniosku zadzwońcie do pożyczkodawcy i dopytajcie o kwestie, które nie dają Wam spokoju. Zaoszczędzicie swój i pożyczkodawcy czas jeśli okaże się podczas wstępnej rozmowy, że nie spełniacie któregoś z warunków określonych przez pożyczkodawcę. Pamiętajcie, aby podczas uzupełniania wniosku zwracać uwagę na to co wpisujecie, czy nie popełniliście gdzieś błędu, literówki, czy Wasz numer telefonu, adres e-mail jest poprawny. Podawane przez Was informacje są istotne przy wydawaniu decyzji, dlatego przed ostatecznym wysłaniem wniosku zweryfikujcie jeszcze poprawność wprowadzonych danych i pamiętajcie, aby podawane dane były prawdziwe.

Kalendarz

« Lipiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Współpracujemy z