Dzień kobiet - jak go uczcić

01 marzec 2018

Już niebawem będziemy obchodzić święto wszystkich pań. Zapewne nie każdy wie, że początków Dnia Kobiet należy dopatrywać się w starożytnym Rzymie- obchodzono wówczas Matronalia- święto powiązane z kultem płodności. Rzymianie czcili wówczas początek nowego roku, płodność i macierzyństwo. Wyrażając szacunek, uznanie dla pań, mężczyźni wręczali kobietom prezenty, spełniali życzenia. Początek Dnia kobiet w wymiarze międzynarodowym wiąże się natomiast z ruchami robotniczymi kobiet w USA na początku XX wieku, kiedy to kobiety nie zgadzając się na złe warunki pracy, życia, uczestniczyły w organizowanych przez ruchy na rzecz praw kobiet manifestacjach. Wiele z nich przypłaciło swój udział w protestach życiem. Obchodzone 8 marca święto jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Mając na uwadze genezę Dnia Kobiet, jak i codzienne obowiązki z którymi zmagają się nasze panie, nie tylko te związane z pracą w wymiarze zawodowym, ale też dotyczące pielęgnowania ogniska domowego, warto pomyśleć w jaki sposób umilić choć trochę codzienność naszym paniom i poprzez choćby drobny gest, czy też upominek docenić ich wysiłek wkładany we wszystko co robią.

Pomysły na prezent

Pokazanie naszej wdzięczności względem naszych pań wcale nie wymaga od nas dużego nakładu finansowego. Już samo przygotowanie przez męża czy syna obiadu lub też uroczystej kolacji będzie wyrazem szacunku, którym obdarowujemy drogą nam osobę i będzie stanowiło wyraz wdzięczności za to „że jest”. Kolacja, na której zaserwujemy jakieś niecodzienne danie, które nie gości zbyt często lub wcale na naszym stole lub po prostu zaserwowanie czegoś co Wasza pani szczególnie lubi w kameralnej otoczce- przy ładnie nakrytym stole, przyjemnej muzyce na pewno spodoba się, jak i mile zaskoczy. Jeśli jednak wątpicie w swoje zdolności kulinarne, możecie zabrać docenianą przez Was kobietę do restauracji do której zawsze chciała pójść, ale nie miała na to czasu lub pieniędzy. Możecie pomyśleć również o wspólnym wypadzie np. do kina, teatru, na wystawę, która wiecie, że zainteresowałaby Waszą niewiastę. Możecie również sprezentować jakiś drobiazg- poczynając od łańcuszka- panie uwielbiają wszelkiego rodzaju świecidełka, więc jeśli wiecie, że obdarowana osoba korzysta z biżuterii będzie to doskonały prezent. Możecie pomyśleć o kupinie dobrej książki, płyty z ulubioną muzyką, ofiarowaniu bonu np. na masaż relaksacyjny, czy po prostu bonu upominkowego na dowolne artykuły- odzież, kosmetyki- to z czego przewidujemy, że kobieta, którą kochamy, doceniamy się ucieszy. Jeśli zastanawiacie się skąd wziąć pieniądze na prezent na Dzień Kobiet- jeśli nie macie odłożonej gotówki na takie okazje- możecie skorzystać z pomocy firm pozabankowych, które oferują pożyczki gotówkowe, również rozkładane na raty. Niewielka kwota, pożyczona na dogodny dla Was okres na pewno umożliwi Wam realizacje Waszych pomysłów i uszczęśliwienie obdarowanej prezentem osoby. Wybierając firmę pozabankową dobrze sprawdźcie z kim macie do czynienia, czy firma ma wpis do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonych przez KNF, dzięki czemu będziecie wiedzieć, że została sprawdzona i można jej zaufać, sprawdźcie wszystkie koszty pożyczki, dostosujcie wysokość raty do swoich możliwości, wybierzcie sposób wypłaty, który będzie dla Was najdogodniejszy i pozwoli Wam w najszybszy sposób zrealizować Wasze założenia.

Liczy się gest

Pomijając wszystkie opisane wyżej możliwości czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze- może po prostu kupcie kwiatka- choć często Wam się wydaje, że to strata pieniędzy, bo kwiat szybko zwiędnie, to dla pań może to być miły i znaczący gest. Warto pomyśleć również o zupełnie innym sposobie docenienia i uszanowania codziennych starań naszych pań. Zamiast zastanawiać się nad kupnem właściwego prezentu, może warto pójść w stronę niematerialną. Zaproponować pomoc w codziennych obowiązkach, ustalić, że w tym dniu Wasza pani odpoczywa, robi to na co ma ochotę, a Wy przejmujecie wszystkie jej zadania chcąc, aby dziś czuła się jak królowa, albo po prostu poświęcicie jej czas- spędzicie wspólnie dzień na robieniu tego, co Wam sprawia przyjemność. Nie ważne w jaki sposób uczcicie dzień kobiet- czy będzie to wręczenie bardziej lub mniej kosztownego prezentu, czy spędzenie wspólnie wolnego czasu - ważne, aby kobieta która jest Wam bliska czuła, że ją doceniacie nie tylko od święta lecz na co dzień. Tak naprawdę Dzień Kobiet powinien trwać cały rok. Codziennie powinniśmy dawać wyraz swojego uznania, szacunku do czynności, które wykonują nasze panie- zarówno jeśli chodzi o prowadzenie domu, obowiązki zawodowe, czy wszystkie inne czynności, które podejmują, aby żyło się lepiej, przyjemniej, wygodniej. Pamiętajcie o tym, że nawet najmniejszy gest może być wyrazem podziękowania dla Waszej kobiety za to” że jest.

Kalendarz

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31