Gotówka do ręki? To możliwe!

29 wrzesień 2017

W dzisiejszych czasach właściwie każdy posiada konto bankowe. Gromadzimy na nim nasze środki pieniężne, otrzymujemy na nie wynagrodzenie, dokonujemy płatności poprzez przelewy. Posiadanie konta bankowego ułatwia nam zrobienie zakupów przez tak powszechny wszędzie Internet, płacenie kartą w sklepie, czy zaciągnięcie kredytu w banku. Często również zakładamy konto właśnie po to, aby mieć możliwość zawnioskowania o pożyczkę. Czy konto bankowe jest nam faktycznie potrzebne, aby ubiegać się o pożyczkę?

Nie masz konta- nic nie szkodzi!

Firmy pozabankowe wychodząc naprzeciw potrzebom Klienta oferują możliwość skorzystania z oferty pożyczek nawet dla osób, które konta bankowego nie mają lub nie chcą na nie otrzymać pożyczkę. Zdarza się bowiem, że mimo posiadania konta nie chcemy w pewnych sytuacjach z niego skorzystać np. wolelibyśmy, aby małżonek dla którego zamierzamy kupić prezent nie zobaczył na wyciągu bankowym naszej transakcji, czy wpływu dodatkowej gotówki, za którą zamierzamy zrobić mu niespodziankę. Pożyczkodawcy nie potępiają takich zachowań i nie dyskryminują osób, które nie życzą sobie otrzymać pożyczki na konto. Szanują ich wybór dlatego umożliwiają im również wygodne i znacznie szybsze niż przelew sposoby wypłaty środków.

Poczta blisko mnie

Jednym z najdogodniejszych sposobów wypłaty środków dla Klienta oferowanym przez firmy pożyczkowe jest możliwość odbioru środków za pomocą GIRO Płatności. To forma płatności oferowana przez Bank Pocztowy we współpracy z Pocztą Polską. Każdy z nas wie, gdzie znajduje się poczta, jest ona obecna w każdym mieście- jej dostępność i dogodne godziny pracy to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Opcja GIRO Płatności umożliwia otrzymanie gotówki bezpośrednio do ręki, a tym samym możliwość rozdysponowania pieniędzy natychmiast tak jak zakładamy. Udostępnienie środków za pomocą czeku GIRO Płatności następuje niezwłocznie po zawarciu umowy. Dzięki tej formie płatności otrzymamy pieniądze znacznie szybciej niż przelew na konto, zwłaszcza jeśli finalizujemy pożyczkę np. w piątek popołudniu – wówczas na otrzymanie przelewu bankowego tego samego dnia zazwyczaj nie mamy już co liczyć. Trzeba przy tym pamiętać również o tym w jakich godzinach pracuje pożyczkodawca, a tym samym do której godziny może zlecić udostępnienie środków w palcówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

W jaki sposób otrzymać pożyczkę z możliwością odbioru pieniędzy na Poczcie lub w Banku Pocztowym? Przed złożeniem wniosku zorientujmy się, który pożyczkodawca zapewnia taką możliwość. Na stronach internetowych firm pożyczkowych zazwyczaj widnieje informacja o dostępnych sposobach odbioru środków. Jeśli składasz wniosek poprzez formularz internetowy zaznacz odpowiednią opcję w formularzu, jeśli wniosek składasz telefonicznie pracownik firmy na pewno poinformuje Cię o takiej możliwości i zapyta z której opcji zechcielibyśmy skorzystać. W przypadku wnioskowania u pośrednika finansowego zapytaj go o dostępne warianty i zdecyduj, który sposób będzie dla Ciebie najlepszy. Po złożeniu wniosku, jego pozytywnym rozpatrzeniu, a następnie zawarciu umowy otrzymasz za pomocą komunikatu sms, a w przypadku braku telefonu komórkowego dzwoniąc na infolinię pożyczkodawcy kod transakcji- otrzymanie tej informacji jest jednoznaczne z udostępnieniem do odbioru środków pieniężnych. Możesz pobrać u pośrednika finansowego u którego składałeś wniosek czek GIRO Płatności lub otrzymać go na poczcie lub w banku. Jednak wypełnianie papierowego czeku nie jest konieczne. Po otrzymaniu kodu transakcji należy udać się dowolnej placówki pocztowej i poprosić o usługę GIRO Płatności okazując przy tym swój dowód osobisty. Już na podstawie kodu transakcji oraz dowodu osobistego pracownik tych placówek powinien po pozytywnej weryfikacji Twoich danych wypłacić gotówkę. Na odbiór gotówki za pomocą GIRO Płatności mamy 5 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy- jest to więc elastyczne rozwiązanie jeśli nie możemy uczynić tego w tym samym dniu, w którym otrzymaliśmy decyzję lub z jakiś tylko nam znanych względów chcemy odczekać pewien czas. Nie wolno zapomnieć o tym, że odbiór pieniędzy za pomocą czeku GIRO bardzo często jest bezpłatny- warto również na to zwrócić uwagę czytając umowę oraz Tabele Opłat i Prowizji udostępnioną nam przez pożyczkodawcę. Bezpłatny odbiór gotówki to niewątpliwie zaleta, zwłaszcza, że składając wniosek o pożyczkę oczekujemy, że poniesiemy jak najmniejsze koszty.

Dodatkowe rozwiązanie AUTOWYPŁATA

Dodatkową opcją, z której mogą również skorzystać osoby nie posiadające konta w banku lub które nie chcą otrzymać przelewu środków z pożyczki na konto jest usługa AUTOWYPŁATY realizowana w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A. Podobnie jak przy GIRO Płatności jest to usługa bezpłatna i również w tym przypadku na odbiór środków mamy 5 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Składając wniosek o pożyczkę należy wybrać odpowiednią opcję, a po zawarciu umowy oczekiwać na sms z informacją o możliwości odbioru gotówki w placówce banku. W przypadku braku telefonu komórkowego informację o tym, kiedy możemy udać się po pieniądze otrzymamy dzwoniąc na infolinię pożyczkodawcy. W banku prosimy o usługę AUTOIWYPŁATY i okazujemy dowód osobisty- po pozytywnej weryfikacji danych pracownik banku wypłaci nam gotówkę. Jest to również prosta jak i szybka forma odbioru środków, choć czas oczekiwania na udostępnienie gotówki może być nieznacznie dłuższy niż przy odbiorze za pomocą GIRO Płatności.

Biorąc pod uwagę dostępne możliwości wypłaty środków, które oferują nam firmy pożyczkowe na pewno każdy znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli posiadamy konto, a zdecydujemy się wybrać inną opcje wypłaty gotówki warto wpisać numer naszego konta do wniosku. W przypadku przedterminowej spłaty pożyczki, jeśli wystąpi nadpłata (np. spłacając przed terminem, wpłacisz kwotę należną za cały okres, na jaki została udzielona pożyczka) otrzymasz zwrot nienależnych kosztów właśnie na numer konta podany we wniosku.

Kalendarz

« Lipiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Współpracujemy z