Nowy Rok - motywacją do zmian

10 styczeń 2018

Wraz z nadejściem nowego roku każdy z nas rozpoczyna pewien kolejny rozdział swojego życia. Początek roku to zazwyczaj nowe postanowienia, pomysły, nowe marzenia. Oczekujemy przypływu sił i staramy się pozytywnie nastawić do świata, otaczających nas ludzi. Co zrobić, aby początek roku był też początkiem naszych pozytywnych przemian i dodał nam sił na kolejne miesiące?

Zacznijmy od postanowień

Wielu z nas ma postanowienia noworoczne. Jest to jak najbardziej słuszna postawa, ponieważ to pierwszy krok, aby zmotywować się do działania. Nasze postanowienia mogą dotyczyć różnych dziedzin życia osobistego jak i zawodowego. Jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu, czujemy, że popadamy w marazm, rutynę, warto postanowić zrobić coś dla siebie. Zapiszmy się na siłownie czy aerobik, aby podnieść swoją aktywność fizyczną, a tym samym polepszyć samopoczucie i wpłynąć pozytywnie na zdrowie. Jeśli od zawsze myśleliśmy o nauce tańca, skoku ze spadochronem, podniesieniu swoich kwalifikacji poprzez zakup kursu językowego czy innego, którego ukończenie sprawi, że będziemy bardziej pewni siebie, uwierzymy w swoje możliwości - może warto w końcu zrealizować swoje marzenia i nie czekać, ponieważ jeśli sami nie podejmiemy działania nic samo się nie stanie. Jeśli chcielibyśmy coś zmienić w swoim życiu, ale obawiamy się o nasze finanse, może warto zacząć od drobnych urozmaiceń- wybrać się raz w miesiącu do kina, teatru, zacząć czytać książki, aby oderwać się od rzeczywistości, która przesycona jest w dzisiejszych czasach internetem i telewizją. Nasze postanowienie może być też związane z otoczeniem w którym się obracamy- może warto odnowić stare znajomości, częściej spotykać się z rodziną, znajomymi, sąsiadami? Niejednokrotnie takie spotkania sprawiają, że nie czujemy się osamotnieni w naszych problemach, dostaniemy dobrą rade lub propozycje, która może nas zainteresować. Otoczenie, to też miejsce w którym mieszkamy, żyjemy- może zacznijmy od porządkowania mieszkania, wyrzucenia niepotrzebnych szpargałów, zbędnych rupieci, które zalegają nam w domu, a których nie używaliśmy od dawna, lecz nie chcemy się ich pozbyć mając nadzieje na to, że jeszcze kiedyś się przydadzą. Zmobilizujmy się i postanówmy, że jeśli nie używaliśmy już czegoś np. dłużej niż rok trzeba to albo wyrzucić, albo przekazać organizacji, która będzie to potrafiła dobrze wykorzystać- może wesprzemy w ten sposób kogoś ubogiego i tym samym coś co dla nas jest już nieprzydatne dla innych może okazać się rzeczą, na którą nie można było sobie do tej pory pozwolić. Może podczas porządków stwierdzimy, że coś należy wymienić, albo potrzebujemy urządzenia, które ułatwiłoby lub uprzyjemniło nam życie np. robot kuchenny, czy wiertarka lub narty dla dziecka, które chciałoby nauczyć się na nich jeździć.

Marzenia same się nie spełnią

Postanowienie to pierwszy krok, aby zrealizować nasze założenia. Żeby jednak nasze postanowienie miało jakiś skutek trzeba działać. Musimy znaleźć w sobie impuls, który popchnie nas do tego, aby np. zarezerwować wycieczkę o której od dawna marzyliśmy, kupić samochód, choćby używany, ale o którym myśleliśmy od dłuższego czasu. Pójdźmy zatem do biura podróży- zapoznajmy się z ofertami, popytajmy znajomych jakiego operatora turystycznego polecają, przejdźmy się do salonu samochodowego lub zacznijmy przeglądać ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodu w prasie, internecie, popytajmy znajomych. Ważne, abyśmy podjęli jakiekolwiek działania, które przybliżą nas do realizacji zamierzonego celu. Jeśli już wykonamy pewne czynności, później będzie nam łatwiej – najważniejsze, aby zmobilizować się i nie siedzieć bezczynnie.

Jak sfinansować noworoczne postanowienia?

Postanowienie noworoczne może dotyczyć także naszych finansów. Możemy założyć, że będziemy co miesiąc oszczędzać pewną kwotę pieniędzy i tym sposobem nazbieramy na nasze wymarzone wakacje czy upragnione sprzęty lub kurs podnoszący nasze kwalifikacje. Możemy założyć lokatę w banku, konto oszczędnościowe i gromadzić powoli środki na nasze cele. Możemy również skorzystać z szybszych sposobów, aby zrealizować nasze postanowienie i zapewnić sobie finansowanie niemal od ręki korzystając z pożyczki pozabankowej. Zaletą tego drugiego rozwiązanie jest to, że firmy pozabankowe zazwyczaj mają mniejsze wymagania wobec swoich Klientów niż banki, gotówkę z kolei możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia, a więc nie musielibyśmy zbyt długo czekać na realizację pożyczki. Pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko, sprawnie, bez zbędnych formalności załatwić gotówkę. Cechuje je zazwyczaj prosty proces, możliwość wyboru sposobu wypłaty- przelew lub odbiór gotówki osobiście w wybranych punktach współpracujących z firmą pożyczkową. Raty możemy rozłożyć na czas, który pozwoli nam spłacać pożyczkę bez problemu, a w międzyczasie za pożyczone pieniądze realizować nasze noworoczne postanowienia.

Wszystko zależy od naszego podejścia

Warto uwierzyć we własne możliwości i zrealizować to, czego nie udało nam się osiągnąć do tej pory lub na co zabrakło nam czasu. Każde postanowienie jest warte rozważenia. Pamiętajmy, że zazwyczaj większość barier, które uniemożliwią nam działanie jest w naszej głowie- determinacja, silna wola i chęć zmiany na lepsze naszego życia lub urozmaicenie go zależy tylko od nas, od tego co zrobimy, jakie działanie podejmiemy. Nawet niewielkie marzenia da się zrealizować- trzeba tylko chcieć. Finanse też nie powinny stanowić problemu- w końcu powiedzenie „dla chcącego nic trudnego” pasuje doskonale jako motto przewodnie do realizacji noworocznych postanowień. Oferta firm pozabankowych jak i samych banków jest obecnie tak szeroka, że nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem gotówki na realizacje wymarzonego celu lub sfinansowanie go przynajmniej częściowo. Jeśli nie odkładaliśmy wcześniej pieniędzy zawsze możemy wspomóc się pożyczką pozabankową, warto skontaktować się z pożyczkodawcą i dopytać choćby o warunki- pamiętajmy, aby działać i nie siedzieć z założonymi rękoma- postanowienia same się nie spełnia- trzeba im pomóc stać się rzeczywistością.

Kalendarz

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Współpracujemy z