Pomyśl o wyprawce szkolnej już dziś

27 lipiec 2018

Wakacje w pełni. Mimo, że sezon urlopowy trwa, większość rodziców zaczyna już myśleć o przygotowaniu swoich pociech do szkoły czy przedszkola. Skompletowanie wyprawki jest nie lada wyzwaniem zarówno logistycznym jaki finansowym. Jak przygotować wyprawkę, aby nie była dla nas uciążliwym obowiązkiem oraz obciążeniem finansowym? Jakie rozwiązania pomogą nam sfinansować zakup przyborów szkolnych? Czy możemy liczyć na jakąś pomoc finansową? Skorzystać np. z szybkiej pożyczki gotówkowej w firmie pozabankowej, w której spłatę możemy rozłożyć na dogodne raty?

Co i kiedy kupować

Kompletowanie wyprawki powinniśmy zacząć od przemyślenia co dokładnie będzie dziecku potrzebne. Najlepiej sporządzić listę artykułów które są wymagane lub które wiemy, że na pewno się przydadzą. Szkoły, przedszkola często na pierwszym spotkaniu we wrześniu przekazują listę niezbędnych rzeczy. Jeśli placówka posiada stronę internetową wówczas taka informacja może zostać podana już wcześniej. Jeśli jest to Wasz pierwszy raz w kompletowaniu wyprawki, podpytajcie znajomych, sąsiadów którzy mają dzieci, co powinniście kupić. Można również skontaktować się z samą placówką, aby dopytać o szczegóły wcześniej lub porozmawiać z rodzicami dzieci które już uczęszczają do danej szkoły lub przedszkola, w co zalecają się wyposażyć. Warto o zakupach pomyśleć wcześniej chociażby dlatego, aby rozłożyć je w czasie i zaplanować budżet. W lipcu artykuły szkolne można nabyć taniej, natomiast wraz ze zbliżającym się wrześniem zaczną pojawiać się nowe kolekcje, których ceny na pewno będą większe. Udając się na zakupy teraz rodzice nie tylko skorzystają z niższych cen, ale spokojnie zakupią potrzebne materiały bez kolejek i tłoku, którego należy spodziewać się pod koniec sierpnia i we wrześniu. Podstawowymi artykułami, które na pewno przydadzą się dziecku są: tornister – w tym przypadku warto zainwestować więcej, aby kupić porządny plecak. Odpowiednio dobrany do dziecka tornister nie będzie obciążał pleców i umożliwi zachowanie prawidłowej postawy ciała, będzie wygodny. Warto pomyśleć o plecaku na kółkach- obecnie na rynku jest dostępna szeroka gama takich modeli, dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie będzie musiało nosić książek, zeszytów cały czas na plecach, tylko wozić je niczym w walizce podróżnej. Inne niezbędne rzeczy to: zeszyty: w linie, w kratkę, do nut, dzienniczek, okładki naklejki na zeszyty, plan lekcji, piórnik, pióro i długopisy, ołówki, kredki świecowe, ołówkowe, gumka do ścierania, temperówka, linijki, cyrkiel, farby, flamastry, pędzle, plastelina, bloki rysunkowe i techniczne, kolorowy papier, klej, nożyczki, taśma klejąca. Przedszkola, szkoły często proszą również o kolorową bibułę, ryzę papieru ksero. Wyprawka szkolna to też podręczniki, których wykaz zazwyczaj udostępniany jest w szkole lub placówka sama zajmuje się zamawianiem potrzebnych książek. To również strój na WF, obuwie na zmianę, worek na buty. Na pewno dziecku przyda się również pudełko na śniadanie i bidon/butelka na wodę. Przedszkola proszą również często o zapas mokrych i suchych chusteczek, pieluchy, podkłady. Wielu z nas dokonuje również zakupów odzieży w związku z nowym rokiem szkolnym, co stanowi dodatkowy, niemały wydatek.

Ile kosztuje wyprawka i jak sfinansować zakupy

Badania wykazują, że średni koszt wyprawki oscyluje wokół 600-700 zł na jedno dziecko. W tym roku po raz pierwszy będzie można skorzystać z dofinansowania do wyprawki w ramach programu wprowadzonego przez MEN. Program zakłada, że na przybory potrzebne do szkoły rodzic może otrzymać 300 zł na każde dziecko. O dodatek mogą ubiegać się rodzice uczniów szkoły podstawowej lub średniej, pod warunkiem, że dzieci nie ukończyły dwudziestego roku życia. Skorzystanie z dodatku będzie możliwe na podstawie złożonego wniosku o dofinansowanie. Jednak, aby otrzymać pieniądze szybko nie należy zwlekać z jego złożeniem, bowiem może okazać się, że pieniądze nie zostaną wypłacone przed wrześniem. Pomoc od Państwa może okazać się niewystarczająca aby zakupić wszystkie potrzebne rzeczy. Tutaj z pomocą mogą przyjść pożyczki pozabankowe, dzięki którym w szybki i prosty sposób możemy uzyskać kwotę potrzebną na sfinansowanie szkolnych potrzeb. Pożyczka na raty w firmie pozabankowej to rozwiązanie, które warto rozważyć. Jeśli rozłożymy pożyczkę na dogodne dla nas raty, nie powinniśmy w ogóle odczuć dodatkowego zobowiązania finansowego, a zapewnimy dziecku pełne wyposażenie na nowy rok. Porównajmy oferty firm pozabankowych, wybierzmy tą wiarygodną lub poleconą przez znajomych. Zazwyczaj nie są potrzebne żadne dokumenty potwierdzające dochód, wystarczy oświadczenie o dochodach. Wypłata pożyczki może odbyć się na Wasze konto, możecie też odebrać gotówkę w placówce Poczty Polskiej lub oddziale banku Pekao S.A. Oferty firm pozabankowych obecnie dają dużo możliwości zarówno jeśli chodzi o dostępne kwoty, czas na jaki można rozłożyć spłatę pożyczki, jak i na sposoby odebrania gotówki.

Gdzie i jak kupować?

Zakupów związanych z wyprawką możemy dokonać w supermarketach, które oferują bogatą ofertę oraz zachęcają cenami- jednak miejmy się na baczności, czasami promocyjne ceny wcale nie są tak atrakcyjne jak ceny oferowane np. w Internecie. Warto dlatego zajrzeć również i do świata online, aby sprawdzić ofertę produktową, która jest znacznie szersza niż w supermarketach oraz porównać ceny. Możemy także zakupić produkty w małych lokalnych sklepach, jest tam czasami drożej jednak na pewno uzyskamy poradę co zazwyczaj kupują inni rodzice, który produkt jest dobry i wart uwagi. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z hurtowni, które oferują materiały szkolne. Przy zakupie większej ilości produktów możemy uzyskać korzystne rabaty- warto zatem porozmawiać z zaprzyjaźnionymi rodzicami, aby wspólnie dokonać zamówienia większej ilości produktów w dobrej cenie. Zaproponujmy również placówce szkolnej, przedszkolnej aby sama zorganizowała zakupy - tego typu placówki przy zamawianiu dużej ilości produktów uzyskują bardzo dobre ceny, dzięki którym rodzice nie musza wydawać majątku na wyprawkę i oszczędzają czas.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Pamiętajcie- nie zostawiajcie zakupów na ostatnia chwilę, przemyślcie co chcecie kupić ile pieniędzy będzie Wam potrzebne i skąd je wziąć. Przy planowaniu zakupów pamiętajmy, że dodatkowe finansowanie proponowane przez Państwo będzie na pewno dużą pomocą dla rodziców, jednak prawdopodobnie nie wystarczy na pokrycie wszystkich potrzeb. Nie obawiajmy się zatem skorzystać z pożyczek pozabankowych gdy może nam zabraknąć na podstawowe produkty. Pożyczki gotówkowe to rozwiązanie, które pozwoli zaspokoić nasze bieżące potrzeby nie tylko te związane ze szkołą. Jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania dotyczące pożyczki pozabankowej możecie skontaktować się z firmą pożyczkową telefonicznie, napisać emaila lub skorzystać w formularza kontaktowego lub napisać na portalu społecznościowym, gdzie wiele firm posiada również swoje profile. Uzyskacie wówczas interesujące Was informacje, dowiecie się jakie dokładnie wymagania musicie spełnić. Dzięki temu na pewno łatwiej podejmiecie decyzje.

Kalendarz

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31