Pomysły na Dzień Dziecka

30 maj 2018

1 czerwca - Dzień Dziecka- święto obchodzone w Polsce od 1952r., zainicjowane przez organizację zwaną The International Union for Protection of Childhood mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Nie we wszystkich krajach świata święto obchodzone jest tego samego dnia, jednak jest równie ważne i przypomina nie tylko o prawach dzieci, czy upowszechnieniu celów i ideałów dotyczących praw dziecka, lecz również o ich znaczeniu jako członka rodziny. Jest też doskonałą okazją do tego, aby zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata związane z dziećmi- głód, wojny, których ofiarami są często dzieci. Święto to jednak w naszym codziennym wymiarze jest doskonałą okazją dla rodziców, dziadków na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi pociechami, składania im życzeń z okazji Dnia Dziecka czy też obdarowania ich prezentami. W dzisiejszych czasach każde dziecko czeka w dniu swojego święta na jakieś atrakcje, które zapewnią mu rodzice, dziadkowie lub placówki wychowawcze. Dzieci zazwyczaj albo dobrze wiedzą co sprawiłoby im największa radość, albo chciałby mieć to co ich koledzy, koleżanki lub chcą mieć wszystko co im wpadnie w oko. Rodzice często mają nie lada problem, aby wybrać jedną, właściwą rzecz która ucieszyłaby ich dziecko. Często pojawia się przy tej okazji problem natury finansowej, bowiem ceny niektórych zabawek, gadżetów, atrakcji przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Czym zaskoczyć dziecko

Czym zaskoczyć dziecko w ten wyjątkowy dzień? Rodzice mogą zabrać swoje pociechy do parku wodnego gdzie dziecko, nawet takie które nie potrafi pływać znajdzie atrakcje dla siebie- zjeżdżalnie, specjalne baseny, sztuczne fale – to pewnością będzie strzał w dziesiątkę. Atrakcją, która jest wiecznie żywa i która zaciekawi dziecko to wycieczka do zoo gdzie przy okazji podziwiania niespotykanych na co dzień zwierząt można przekazać dziecku sporą dawkę wiedzy związaną życiem i zwyczajami danego zwierzęcia. Wszelkie wycieczki plenerowe, powiązane np. z wspólnym grillowaniem, zabawami na świeżym powietrzu sprawią, że dzieci zapamiętają ten dzień jako wyjątkowo przyjemny, zwłaszcza jeśli na co dzień rodzice nie mają czasu na spędzanie wspólnie czasu w ten sposób. Zabawy w parku trampolin, wesołych miasteczkach, parki linowe, dziecięce place zabaw, teatry dla dzieci, zajęcia plastyczne, muzyczne, czy taneczne- rodzice mają naprawdę spory wybór. Wiele ośrodków kulturalnych, bibliotek w tym dniu organizuje także specjalne atrakcje dla najmłodszych, odbywają się festyny, zawody. Rodzice mogą przebierać w szerokiej ofercie- wystarczy, aby mieli czas oraz w wielu przypadkach również pieniądze.

Zabawka dobra na wszystko

Oprócz prezentu w postaci miłego, ciekawego spędzenia czasu, rodzice, dziadkowie, czy osoby bliskie mogą obdarować swoje dzieci, wnuki innymi podarunkami. Nieśmiertelne pozostają klocki lego, które nie tylko rozwijają kreatywność i sprawność manualną, są także doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Oferta sklepów z zabawkami jest bardzo szeroka, gry planszowe, równie uniwersalne jak klocki lego, dostępne są dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, przeróżne łamigłówki, kreatywne zestawy zarówno dla chłopców np. mały chemik, czy mały majsterkowicz, jak i dla dziewczynek – przeróżne wycinaki, malowanki, zestawy małej ogrodniczki, czy kucharki na pewno wzbudzą ciekawość, a może i fascynacje. Warto podpytać dziecko co je interesuje, może ma ulubioną postać z bajki, ulubioną zabawę, może widziało lub bawiło się z rówieśnikami czymś co chciałoby mieć.

Dzień dziecka a finanse

Pomysłów na zorganizowanie jak i obdarowanie dziecka jest wiele, wiele również niestety trzeba za niektóre zapłacić. Koszt niewielkiego zestawu lego to już kilkadziesiąt złotych, wstępy do zoo, przeróżnych parków rozrywki, na basen dla całej rodziny to już kwoty oscylujące w okolicy kilkuset złotych w zależności od danej atrakcji oraz ilości członków rodziny. Często rodzice czy dziadkowie stają przed dylematem czy inwestować w coś większego, czy skromniejszy podarek, choćby słodycze będzie wystarczający. Niezależnie od tego na co się zdecydują, swoje braki w gotówce mogą uzupełnić korzystając dostępnych na rynku pożyczek pozabankowych. Pozwolą one w szybki i bezproblemowy sposób zrealizować nawet najbardziej wymyślny czy szalony pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem, czy kupno wymarzonej zabawki. Korzystając z pożyczki pozabankowej, nie trzeba martwić się o zaświadczenia o dochodach- bowiem znaczna część dostępnych na rynku pożyczek oferowana jest na oświadczenie. Można wybrać okres spłaty dostosowany do naszych możliwości finansowych oraz odebrać pieniądze w taki sposób jaki jest dla nas najbardziej wygodny. Jeśli zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze warto rozważyć tą opcję- rozsądnie wzięta pożyczka, tzn. taka która nie będzie uciążliwa w spłacie, zaciągnięta w przemyślany sposób, na odpowiedni okres czasu, z ratą która jest wygodna i w sprawdzonej, polecone, godnej zaufania firmie będzie dobrą alternatywą dla kredytów w banku czy pożyczania od rodziny.

Prezent niematerialny

Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego iloma prezentami obdarujemy naszą pociechę, wnuka, znajome nam dziecko i tak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców, dziadków czy po prostu bliskich mu osób. Żadna materialna rzecz nie zastąpi rodzinnego ciepła, spędzonego wspólnie czasu. Zastanówmy się czy na co dzień ofiarujemy naszym najmłodszym członkom rodziny wystarczająco dużo swojej uwagi, bowiem może one nie oczekują od nas złotych gór lecz najzwyczajniej prostych gestów, uwagi, miłości. Te aspekty są bezcenne i niczym niezastąpione.

Kalendarz

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31