Święta Wielkanocne tuż tuż

14 marzec 2018

Zbliżają się święta Wielkanocne, w odczuciu duchowym są nawet ważniejsze niż święta Bożego Narodzenia, natomiast w kwestii przygotowań wydają się być mniej pochłaniające. Jednak to tylko złudne wrażenie, bowiem dla kogoś kto przygotowuje śniadanie wielkanocne, zamierza zaprosić rodzinę, aby wspólnie przeżywać ten ostatecznie radosny czas wcale nie oznacza to wyłącznie odpoczynku i braku wydatków.

Tradycja

Śniadanie wielkanocne opiera się przede wszystkim na symbolicznych potrawach takich jak: jajko – symbol życia, chleb, który we wszystkich kulturach zapewnia przetrwanie, a dla chrześcijan to ciało Pana Jezusa i najważniejszy symbol, sól, która symbolizuje oczyszczenie, chroni przed zepsuciem, chrzan, który oznacza witalność, baranek będący symbolem męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, wędlina- zapewniająca zdrowie, czy też babka wielkanocna będąca symbolem dostatku. Oprócz tych obowiązkowych potraw zazwyczaj przygotowujemy jeszcze wiele innych rarytasów, którymi chcemy ugościć naszą najbliższą rodzinę. Niejednokrotnie jedzenia robimy na wyrost, nie licząc się z kosztami. Z symbolicznego śniadania ostatecznie wychodzi pokaźna uczta, obiad i zazwyczaj zdarza się jeszcze, że mimo iż spora część rodziny gościła w naszym domu jedzenia zostaje na kolejne dni. Do świąt przygotowujemy również nasz dom, wiele osób dekoruje mieszkanie świątecznymi stroikami, często odczuwamy potrzebę zakupienia na tą okazję nowego ubrania. Wszystkie te przygotowania czasami pochłaniają więcej pieniędzy niż nam się zdawało. Oprócz przygotowań związanych ze świątecznym śniadaniem, z odpowiednim przygotowaniem domu, w rodzinach wielokrotnie kontynuowana jest tradycja tzw. „zajączka” - zazwyczaj chętnie inicjują ją dziadkowie, którzy chcą umilić swoim wnukom ten świąteczny czas wręczając przeróżne prezenty- poczynając od drobiazgów, po wymyślne zabawki, czy po prostu pieniądze. Czy tradycja ta jest słuszna czy nie pozostawimy Wam już do decyzji, ważne aby wytłumaczyć dzieciom, że w tym czasie nie prezenty są najważniejsze, lecz wspólne przeżywanie świątecznego okresu, że święta to też wymiar duchowy wynikający z wierzeń, tradycji.

Święta nie tylko w domu

Oprócz tradycyjnego spędzania świątecznego czasu w domu, wiele osób wybiera dla odmiany inną opcję – święta łączą z wyjazdem urlopowym, odpoczywając i nie myśląc o świątecznych przygotowaniach. Możliwości jest wiele- można zdecydować się na wyjazd do hotelu, czy innego ośrodka, który oprócz uroczystego śniadania zapewni nam przeróżne atrakcje, poczynając od możliwości skorzystania np. z basenu, sauny, zabiegów relaksacyjnych, atrakcji związanych z realizacją hobby np. jazda konna, wspinaczka, jazda na nartach po zorganizowane w ramach pobytu pokazy, zajęcia. Wiele osób postanawia spędzić święta za granicą. Obecnie linie lotnicze oferują wiele atrakcyjnych połączeń w bardzo niskich cenach, jeśli odpowiednio szybko się tym zainteresujemy, będziemy mieli trochę szczęścia uda nam się zarezerwować tanio lot w ciekawe miejsce. Sam lot to nie wszystko, bowiem nawet kilkudniowy pobyt zagranicą wiąże się z koniecznością zarezerwowania noclegu czy to w hotelu czy też w prywatnym mieszkaniu udostępnianym turystom z pełnym wyposażeniem- jest to niezwykle atrakcyjna i korzystna cenowo opcja w porównaniu z ofertami hoteli. Jakąkolwiek opcję spędzenia Świąt Wielkanocnych byśmy wybrali, każda wiąże się z pewnymi wydatkami. Wspomóc nas może oferta firm pożyczkowych, które w szybki i sprawny sposób umożliwią nam otrzymanie potrzebnej kwoty umożliwiającej nam zorganizowanie uroczystego śniadania wielkanocnego, przygotowania odpowiednio domu na tą uroczystość, jak i również spędzenia świątecznego zgiełku poza domem- zwiedzając, czy nawet opalając się na plaży jeśli wybierzemy się za granice w tym czasie. Pożyczkę pozabankową możemy otrzymać na oświadczenie, wypełniając prosty wniosek z podstawowymi danymi w internecie, dzwoniąc do konsultanta i składając wniosek telefoniczny lub odwiedzając biuro pośrednictwa finansowego oferujące pożyczkę, która nas zainteresowała. Wystarczy zazwyczaj sam dowód osobisty i pieniądze w wielu przypadkach, w zależności od sposobu złożenia wniosku możemy odebrać jeszcze tego samego dnia np. na poczcie, czy też w banku lub otrzymać przelew na konto którego jesteśmy właścicielem. W firmach pozabankowych wypełniając wniosek możemy dostosować wysokość raty do naszych możliwości rozkładając płatność na dogodny dla nas czas. Jest to doskonała alternatywa dla kredytów bankowych, na realizacje których czasami musimy czekać znacznie dłużej, nie wspominając już o wielu formalnościach które w banku musimy dopełnić, aby otrzymać czasami nawet niewielka kwotę.

Niezależnie od tego w jaki sposób będziemy spędzać zbliżające się święta, pomyślmy jak dobrze zorganizować je i logistycznie i finansowo, aby za bardzo nas nie przytłoczyły, a były miłym czasem spędzonym w gronie tych którzy są nam najbliżsi.

Kalendarz

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31