Wakacyjne plany

29 czerwiec 2018

Nadszedł czas wakacji, urlopów. Niektórzy już wyjechali na wyczekiwany odpoczynek, inni dopiero go planują i zastanawiają się jak przyjemnie spędzić czas. Możliwości jest wiele, od wyjazdów zagranicznych, po zwiedzanie zakątków naszej pięknej Polski lub aktywne spędzanie czasu poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów.

Oszczędzanie na wakacje

Spora część osób zaczyna oszczędzać na wakacje już kilka miesięcy wcześniej. Obserwuje się tendencję do przeznaczania przez nas sporej części swoich oszczędności właśnie na wyczekiwany urlop. Zamiast wydawać na bieżąco wypłatę wolimy systematycznie odkładać, aby ostatecznie spędzić czas urlopowy tak jak chcemy. Jest to jak najbardziej słuszny kierunek postepowania, bowiem mając odłożoną odpowiednia ilość gotówki nie obciążymy jednorazowo naszego budżetu wybierając się w wymarzoną podróż. Odkładnie gotówki na wakacyjny urlop wiąże się często z ograniczeniem innych wydatków- zaczynamy precyzyjniej liczyć i dysponować pieniędzmi, aby odłożyć co miesiąc odpowiednią kwotę gotówki.

Jak tanio wybrać się na wakacje

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wczasy za granicą. Nie są one już postrzegane jako luksus na który pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Obecnie biura podróży oferują wiele atrakcyjnych zniżek, a jeśli zarezerwujemy wycieczkę zagraniczną odpowiednio wcześniej możemy liczyć na spore rabaty. Dobrym pomysłem jest wyszukiwanie i wybieranie tańszych biletów lotniczych, szukanie promocji, które pojawiają się okresowo- zazwyczaj ilość promocyjnych biletów jest ograniczona więc trzeba na bieżąco przeglądać oferty operatorów lotniczych i rezerwować je dość szybko jeśli zauważymy wycieczkę która nas interesuje. Weryfikujmy również kwatery. Znalezienie mniej kosztownego zakwaterowania jest osiągalne- popytajmy znajomych, porównujmy oferty, sprawdźmy nie tylko hotele, ale także popularną coraz bardziej opcje, w której to osoby prywatne wynajmują swoje mieszkania turystom. Opcja ta daje turystom nie tylko tańszy nocleg w atrakcyjnie położonej lokalizacji, ale i większą swobodę np. w kwestii wyżywienia, w mieszkaniach bowiem zazwyczaj dostępne są kuchnie do dyspozycji gości, ogranicza to bardzo koszty związane z wyżywieniem na zaplanowanej przez nas wycieczce. Poszukujmy też tańszego transportu - nie tylko za granicą ale i w Polsce. Jeśli chcemy dużo zwiedzać sprawdźmy jak dojechać do miejsc które nas interesują, może warto wsiąść w komunikacje miejską, żeby poczuć jak żyje miasto i jednocześnie tanim kosztem podróżować albo wynająć wspólnie ze znajomymi, czy innymi uczestnikami tej samej wycieczki samochód, aby sprawnie i taniej poruszać się po okolicy. Planując wakacje odpowiednio wcześniej, zarówno w Polsce jak i za granicą możemy wiele zyskać. Jeśli do tej pory nie mamy żadnej rezerwacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomyśleć o wyjeździe w późniejszym terminie. Jeśli mamy na oku atrakcyjną ofertę- październik, listopad to też miesiące w których możemy wybrać się na wymarzone wakacje. Możemy także zdecydować się na bardziej ryzykowną opcję wyjazdu bez planów, bez rezerwacji kwatery. Oczywiście takie rozwiązanie może wiązać się z dodatkowym stresem i długimi poszukiwaniami noclegu, czasami również z większymi wydatkami niż przewidywaliśmy, jednak są sytuacje w których można znaleźć niespodziewanie atrakcyjną ofertę.

Otwarci na rozwiązania

Niezależnie od tego w jaki sposób zamierzamy spędzić wakacje powinniśmy być otwarci na różne rozwiązania, które umożliwią nam przyjemne spędzenie czasu i zagwarantują takie rozdysponowanie domowego budżetu, abyśmy na wakacjach nie myśleli o tym jak i za co żyć po nich. Planujmy i oszczędzajmy wcześniej, a w razie konieczności korzystajmy z gotowych rozwiązań np. pożyczek pozabankowych, dzięki którym możemy zapewnić sobie finansowanie wymarzonego urlopu. Pożyczki takie możemy spokojnie spłacać w dopasowanych do naszych potrzeb ratach. Jeśli nie mamy planów i chcemy zorganizować wszystko na ostatnią chwilę w razie nieprzewidzianych wydatków szybka pożyczka gotówkowa przyjdzie nam z pomocą. Możemy starać się o nią w każdym miejscu i czasie, wystarczy abyśmy mieli przy sobie dowód osobisty i dostęp do Internetu lub znali telefon kontaktowy do pożyczkodawcy który nas interesuje. Nie rezygnujmy z wakacji również dlatego, że spotkały nas nieprzewidziane wydatki – w tym przypadku również możemy skorzystać z oferty firm pozbankowych. Jeśli tylko pozwoli na to nasza zdolność kredytowa, posiadamy udokumentowany dochód i nie mamy negatywnej historii kredytowej możemy śmiało złożyć wniosek o pożyczkę. Każdemu z nas potrzebna jest chwila wytchnienia od codzienności i odpoczynku podczas urlopu o którym myśleliśmy od dawna. Wakacje, urlop to czas który powinniśmy wykorzystać w stu procentach na regeneracje i odpoczynek przed dalszą częścią roku, warto poszukać rozwiązań które zagwarantują nam spędzenie czasu wolnego tak jak chcemy.

Kalendarz

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31